четвер, 29 вересня 2016 р.

«Судний день», або 75-та річниця трагедії у Бабиному Яру

Их расстреляли на рассвете,
Когда еще белела мгла.
Там были женщины и дети
И эта девочка была.
Символ Голокосту, нещадної машини нацизму, місце сліз, скорботи, невимовного горя та смерті – все це Бабин Яр. Трагедія, яка 75 років тому стала безпрецедентним прикладом антигуманності й звірячої жорстокості, і досі лише при одній згадці про неї стирає усі слова, ставить безліч питань без відповідей і викликає супротив – ні, такого просто не могло статися в реальності, це занадто… На жаль, факти говорять про інше: протягом трьох днів, з 29 до 30 вересня 1941 року у Бабиному Яру було знищено більше 33 тисяч євреїв.

Всі ми щось знаємо про цю трагічну сторінку історії. Але тільки пірнувши глибше, розумієш, що забув «акваланг». Нестача кисню стала відчутною із перших хвилин, коли присутні почули історію Бабиного Яру без прикрас. Євреям, які на той час складали четверту частину населення Києва, було наказано зібратися у відповідному місці із метою переселення. Тож, люди брали із собою найважливіші речі, документи та із тривогою, але повні надії самі йшли в обійми смерті. Натомість нацисти планували операцію, яка повинна була пройти блискавично та з особливою жорстокістю. Місцем масової страти обрали один із найбільших ярів Києва, де свій останній спочинок в результаті знайшли декілька десятків тисяч людей.
Емоції такої сили неможливо підробити, не можна зіграти чи вигадати. Те, що зринає в душі під дією почутого та побаченого, залишає гіркуватий присмак у роті, піднімає на поверхню важезний камінь, що застрягає десь у грудях. 





середа, 21 вересня 2016 р.

21 вересня-Міжнародний день миру

Міжнародний день миру відзначають у всьому світі за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню. Його почали святкувати у 1982 році.
До 2001 року цей день святкували кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте в резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату — 21 вересня.
У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати дійсно відчутні результати і користь для всього людства.
Невід'ємною процедурою початку святкових заходів служить символічний дзвін «Дзвона миру». Цей дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу. На дзвоні красується напис, якиий відома багатьом: «Хай живе загальний мир у всьому світі». Його подарувала Японія ООН в 1954 році. Церемонія триває приблизно 15 хвилин, в ході якої обов'язково є місце і хвилині мовчання, в пам'ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Церемонія завжди проходить за участю Генерального секретаря ООН, який і дзвонить у «Дзвін миру».
 

До слова сказати, цей дзвін дзвонить всього два рази на рік. Перший раз його можна почути навесні, у день весняного рівнодення, а другий раз — вже з нагоди святкування «Міжнародного дня миру».
Бажаємо Вам мирного неба, оскільки лише воно відкриває перед людством перспективи, не зводячи їх до боротьби за виживання!

понеділок, 5 вересня 2016 р.

Виступ шкільної агітбригади про правила дорожнього руху та дорожніх знаків.
Будьте обережними на дорозі.
Бережіть себе!

четвер, 1 вересня 2016 р.

З 1 вересня!


Дорогі учні, педагоги, батьки!
Від усього серця вітаємо вас із Днем знань!
Це всенародне свято приходить до нас разом із початком нового навчального року, коли перед дітьми знову гостинно відчиняються двері шкіл. Перед вами, молодими, відкрито всі дороги. Ми глибоко віримо, що ви підете обраним шляхом твердо і впевнено, здобудете багато славних перемог, досягнете вершин професійного успіху.
Для когось навчальний рік, що починається, буде першим, для когось – останнім чи черговим. Але день, яким він відкривається, однаково хвилюючий і незабутній – святковою атмосферою, барвами осінніх квітів, свіжістю оновлених класів. І, звичайно, закличним дзвоником.
Нехай цей навчальний рік відкриє перед молоддю нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей.
Сподіваємося, що День знань стане для школярів початком наполегливої праці, надійним кроком у світ пізнання.
З нагоди свята бажаємо вам незабутніх миттєвостей шкільного життя, справжніх відкриттів, пізнання світу!